Лудогорец с равен срещу Ботев (Враца)

Лудогорец загуби първи точки за новия сезон в „А” група. Това се случи в 9-ия кръг, а непобедим се оказа Ботев (Враца). Срещата във Враца завърши 1:1.

Лудогорец взе инициативата от самото начало на срещата. В 12-ата минута Станислав Генчев завърши с изстрел комбинация между Гъргоров и Марселиньо, но вратарят Михаил Иванов спаси. Само две минути по-късно обаче младият страж на врачани нямаше никакъв шанс, след като Мирослав Иванов проби до аутлинията и върна топката към точката за изпълнение на дузпа. Оттам опитният Генчев без проблеми я прати в мрежата.

След гола домакините опитаха да създадат положения пред вратата на Чворович, но реално имаха едва една прилична атака. Владислав Романов обаче не успя да вкара. Шампионите пък предпочитаха с по-пестеливи усилия да контролират мача.

В 59-ата минута при една от редките си атаки Ботев (Враца) стигна до равенството с точния изстрел на Андрей Атанасов. Атанасов получи топката при контраатака между двамата централни защитници, задмина Гулдан и вкара със силен шут.

След гола гостите се настаниха трайно в половината на врачани. В 83-ата минута Марселиньо пропусна 100-процентов гол за гостите, след като Иван Стоянов му центрира от дясно. В последните минути гостите засилиха натиска, който се изрази в два поредни корнера, както и опити за далечни удари на Дяков и Стоянов.

След тази среща Лудогорец вече има 25 точки, с 3 пред Левски, който вчера падна с 0:1 от ЦСКА. Домакините от Враца имат 7 точки, но остават на 14-о място в класирането.

Текст: бТВ / Спорт