Лудогорец се завърна с гръм и трясък

Отборът на Лудогорец бе безпощаден и разгроми гостуващия Етър с 4:0 в мач от 11-ия кръг от "А" група. Попаденията реализираха Мирослав Иванов (12), Козмин Моци (31), Кишада (54) и Димо Бакалов (86).

През първата част на терена имаше само един отбор - този на домакините. Лудогорец играе приятен за окото футбол като не изневерява на стила си и залага на трайното владеене на топката. Етър пък хвърли всички сили в защита и нито веднъж не успя да застраши вратата на Иван Чворович.

В 9-ата минута домакините създадоха първото опасно положение. Иван Стоянов бе изведен отдясно, стреля, но стражът на Етър изби в корнер. Три минути по-късно "орлите" успяха да отбележат гол. Негов автор бе Мирослав Иванов. Деко бе изведен на отлична позиция в наказателното поле и с прецизен удар опъна мрежата.

В 27-ата минута Кишада вкара топката в мрежата, но голът не бе зачетен, тъй като страничният съдия вдигна флага за засада. В 31-ата минута Козмин Моци направи задачата на домакините далеч по-лесна. Бранителят отбеляза красиво попадение след плонж с глава за 2:0. В самия край на първата част Франк Гела опита късмета си с удар от около 21-22 метра, но топката профуча на сантиметри от лявата греда.

В 54-ата минута Кишада направи резултата класически. Бразилецът се разписа след брилянтна атака. Иван Стоянов пое топката, направи двойно подаване с Мирослав Иванов и с прецизното си подаване задължи Кишада от няколко метра да отбележи.

В 60-ата минута Стоянов, който е един от най-активните на терена, изстреля топовен удар, който срещна горната греда и топката тупна на голлинията. Минута по-късно националът отново попадна под светлината на прожекторите. Фланговият футболист се освободи по отличен начин от прекия си пазач и излезе сам срещу вратаря, но ударът му бе спасен с вещина от Димитров.

В 78-ата минута резервата Димо Бакалов не остана по-назад и се присъедини към списъка с пропускащите добри положения. Бившият футболист на Сливен прати кълбото над вратата след удар с глава от няколко метра. В 86-ата минута Бакалов бе по-съсредоточен и успя да вкара. След пробив и отлично центриране на Йордан Минев, нападателят оформи крайното 4:0.