Локо (Пловдив) U17 с класика срещу Лудогорец (ВИДЕО)

Снимки: ludogorets.com
Юношите младша възраст на Локомотив (Пловдив) записаха повече от престижна победа над лидера Лудогорец, като го победиха с класическото 3:0 на изкуственото игрище на "Лаута" от 13-ия кръг на Елитната до 17 г.

Освен с категоричен резултат, домакините превъзхождаха своя съперник и по голови положения. „Черно-белите” влязоха по-мобилизирани и жадни за победа в мача, започнал равностойно, със ситуации и пред двете врати.

В средата на първото полувреме Амер Алхусейн бе задържан за фланелката в наказателното поле на гостите и реферът Александър Александров посочи бялата точка. Никита Десятков бе точен за 1:0. До почивката Георги Митков изпусна да удвои, а по-късно удар на Алхусейн бе изчистен от голлинията.

През второто полувреме Митков се отчете с нов пропуск, по-късно малшансът бе и с Асен Самуилов. От грешка на вратаря на гостите се възползва Десятков, който удвои, а няколко минути по-късно Алхусейн оформи класическия резултат - 3:0.

След последния съдийски сигнал последваха заслужени песни и празненства. Днешният мач бе доказателство, че в юношеските мачове всичко е възможно и често печели този, който е най-мотивиран, повече търси победата, играе със самочувствие и без страх.