Лудогорец отпада от турнира за Купата на България

Снимка: ludogorec.net
Макар и с победа над ЦСКА, Лудогорец отпада от турнира за Купата на България.

ЦСКА и Лудогорец играят при 0:1 в 1/16-финална среща реванш от турнира за Купата на България. Попадението вкара Емил Гъргоров, когато в 78-ата минута се възползва от разбъркване в наказателното поле на червените и след изстрел от въздуха промуши топката под плонжа на Томас Черни.

В първите 10 минути червените са по-активния тим, но сериозни положения пред двете врати не бяха създадени.

В 18-ата минута Иван Стоянов и Марселиньо организираха отлична атака, която завърши с пас на бразилеца към Мирослав Иванов, но шутът на нисичкия футболист се отби в крак на бранител.

Само минута по-късно Нджонго Присо получи директен червен картон за удар без топка в лицето на Кайсара.

След изгонването на Присо Лудогорец доминира на терена, но червените се бранят много организирано и не допускат сериозни положения пред своята врата.

Единствената по-опасна ситуация бе фаул пред пеналта на домакините, който бе изпълнен от Гъргоров, но Черни без проблем спаси. Именно при 0:0 приключи първата част, което е най-логичния резултат предвид показаното от двата отбора на терена.

Второто полувреме започна равностойно. В 51-ата минута силен изстрел по земя на Лукас Саша попадна в ръцете на Голубович. В 60-ата минута Платини, който сам тормози изключително много отбраната на гостите, осъществи опасен пробив. Той бе спрян с грубо нарушение от Козмин Моци, който се размина със само жълт картон.

В 65-ата минута Лукас Саша осъществи две двойни подавания с Мишел Платини и излезе на стрелкова позиция, но ударът му излезе в аут. В 69-ата минута реферът Станислав Тодоров изравни статуквото на терена, след като показа втори жълт и респективно червен картон на Жуниор Кайсара за нарушение срещу Бандаловски.

Първата среща между двата отбора в Разград завърши при 2:1 за ЦСКА.