Лудогорец победи Левски с 3:2 в София (ВИДЕО)

Снимка: LAP.bg
Лудогорец победи Левски в предпоследния кръг от плейофите на "А" група с 3:2. Първото попадение в срещата бе дело на Валери Божинов в 27-та минута. Минута по-късно Ернандес бе точен за 1:1. Малко след началото на второто полувреме Кишада вкара за 1:2. Две минути преди края на редовните 90 Абало реализира за 1:3. Дълбоко в добавеното време Валери Божинов вкара за 2:3 от дузпа.

В 5-ата минута Генков излезе сам срещу вратаря, но си поведе дълго топката и излезлият предвидливо на границата на пеналта Чворович измъкна топката от нападателя. В 25-ата минута Шоко отново центрира прострелно, и този път Мулдер успява да пресече, чистейки в корнер.

В 40-ата минута бе отсъдена дузпа в полза на Лудогорец след игра с ръка на Орачев. Христо Златински пропусна дузпата с неточен удар покрай дясната греда.

В 69-ата минута Кишада бе изведен в наказателното поле, но Блажевич спря като защитник нападателя.

До края на срещата паднаха две попадения във вратите на Левски и Лудогорец. Едното бе дело на Дани Абало след пас на Платини. А втория гол за Левски бе от дузпа и негов реализатор беше Валери Божинов.